Krzysztof Dziedzic

Po wielu latach gry u boku innych artystów w kraju i za granicą Krzysztof Dziedzic rozpoczyna działalność pod własnym szyldem, kreując skład swego zespołu z udziałem wybitnych muzyków. We współpracy z wytwórnią FOR TUNE początkiem roku 2017 ukazał się album „TEMPO”, – jest to debiutanckie wydawnictwo perkusisty jako lidera formacji i autora pomysłu muzycznego. Premiera albumu odbyła się podczas 19. edycji Bielskiej Zadymki Jazzowej w lutym 2017 roku. Płyta otrzymała nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

TEMPO to obok rytmu, element w muzyce nierozerwalnie związany z grą na perkusji. Dlatego właśnie tempo jest wyznacznikiem i głównym elementem twórczym albumu. Do tworzenia muzyki Dziedzic zaprosił swoich przyjaciół, wspaniałych muzyków i improwizatorów – Roberta Kubiszyna, Piotra Wyleżoła, Kubę Więcka, Apostolisa Anthimosa oraz Michała Baja. Wszystkie kompozycje to absolutna improwizacja, a jedyną podstawą konstrukcyjną poszczególnych utworów jest tempo każdego z nich. Opis zastosowania temp znajduje swoje odzwierciedlenie w tytułach utworów. Album “Tempo” to muzyka oparta na wieloletniej przyjaźni, zaufaniu i wspólnej pracy twórczej.

“Takie podejście do muzyki i sposobu grania przekazał mi mój mentor i przyjaciel – wspaniały artysta Tomasz Szukalski i jemu właśnie ten album dedykuję” -­‐ mówi twórca albumu Krzysztof Dziedzic.

SKŁAD

ROBERT KUBISZYN -­‐ bass
PIOTR WYLEŻOŁ-­‐ rhodes, piano JAKUB WIĘCEK – sax
Mr.KRIME/MICHAŁ EPROM BAJ -­‐ turntables
APOSTOLIS ANTHIMOS – guitar, percussion (gościnnie)

Odtwórz wideo
Video

Zapytaj o wybranego artystę lub zapisz się do bazy

biuro@kreatormuzyczny.pl