Jarek Bothur Trio

Zespół tworzony przez dojrzałych wybitnych muzyków. Każdy z nich to wyjątkowy charakter i barwna postać, razem stanowią wybuchową mieszankę. Wykonują kompozycje lidera, charakteryzujące się dużą ekspresją, inspirowane nie tylko jazzem, ale również muzyką grunge i hip hop z lat 90’. Nazywani jazzową Nirvaną, tak naprawdę wykonują szczery, surowy, męski jazz, w którym słychać szum wielkiego miasta.

Skład

Jarek Bothur – saksofonista jazzowy, kompozytor, absolwent i wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród m.in. Złotej i Platynowej Płyty: prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Od kilku lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategorii „Saksofon Tenorowy”. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi (Muniak, Wojtasik, Masecki, Niedziela, Żyta, Dziedzic), oraz popowymi (Kayah, Jimek). Jest członkiem polskiej edycji orkiestry światowej sławy kompozytorki Marii Schneider. Jest również saksofonistą zespołu Jazz Band Młynarski Masecki. Nagrał 12 albumów studyjnych, z czego cztery jako lider.

Michał Jaros – kontrabasista jazzowy, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki
Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu, otrzymał liczne nagrody takie jak Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą, I nagrodę w konkursie Jazz Juniors, czy nagrodę Grand Prix na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia. Koncertował z czołowymi muzykami jazzowymi takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Terence Blanchard, Ed Cherry, Ronnie Cuber, Judy Bady, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski i inni. W grudniu 2018 r. nakładem poznańskiej wytwórni Multikulti Project ukazał się jego debiutancki album pt., “Floating Bridges” (MPJ023), na którym obok lidera występują: Maciej Obara, Piotr Damasiewicz, Jan Smoczyński oraz Michał Miśkiewicz.

Krzysztof Dziedzic – czołowy polski perkusista. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował i nagrywał z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju oraz na terenie całej Europy. Od 2008 współpracował z zespołami Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie z takim artystami jak John Lord czy Richardo Galliano. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album „Tempo”, który został
nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”

Video

Zapytaj o wybranego artystę lub zapisz się do bazy

biuro@kreatormuzyczny.pl